Maalehe lugejareis Sardiiniasse

Reis toimub 4.–11.09.2021

Hind al. 1190 €/in.

 

Tegemist on 2020. aasta klubireisi uute kuupäevade ja hinnaga. Kõigile, kes säilitasid oma broneeringud ning ettemaksud, kehtivad vanad hinnad.

REIS ON VÄLJA MÜÜDUD! AVATUD ON OOTELEHT

Sitsiilia järel suuruselt teine Vahemere saar Sardiinia pakub ennekõike metsikut ja ürgset loodust ning kauneid liivarandu. Orgudes laiuvad lõputud sidrunisalud vahelduvad nukumajadega tillukeste küladega. Sardiinia on otsekui üks suur 3D-maal, kus loodus ning inimesed ei püsi raami sees paigal, vaid liiguvad.

Sardiinia on maailma suurima sajandivanuste meeste kontsentratsiooniga piirkond. Siin elab 100. sünnipäevani iga sajas mees. Nii vanaks elamisele on suuresti kaasa aidanud järsud tänavad, tugevad peresidemed, austus eakate vastu, matriarhaalne kultuur, kus põhivastutus perekonna eest lasub naistel, ja lihtne traditsiooniline toit.

Lisaks meestele kasvavad siin hästi ja kaua ka tammed, mille korgist saavad paljude maailma parimate veinitootjate pudelid prundid ette. Uurime oma reisil, kus Sardiinias need parimad korgitammed kasvavad ja kuidas töödeldakse korki.

Meie giid sellel reisil on alati energiline Kristel Unus, kelle reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi Itaalia erinevatest piirkondadest. Abielu itaallasega on õpetanud Kristelit armastama itaalia võrratut loodust ja ajalugu, nende lihtsat toitu ja ägedat temperamenti.

________________________________________

REIS TOIMUB: 4.–11.09.2021 REIS ON VÄLJA MÜÜDUD! AVATUD ON OOTELEHT

REISI KORRALDAB: Go Travel

REGISTREERUMINE: kuni kohti jätkub

LISAINFO: maaleht@gotravel.ee

HIND:

1190 € koht kahekohalises toas

1410 € ühekohaline tuba

HINNAS SISALDUB:

 • Lennupiletid Tallinn–Olbia edasi- tagasi koos maksudega ümberistumisega Riias
 • Majutus: 3 esimest ööd Olbias neljatärnihotellis Martini kahekohalistes tubades
 • Majutus: 2 esimest ööd Algheros neljatärnihotellis Riviera kahekohalistes tubades
 • Majutus: 2 viimast ööd Cagliaris neljatärnihotellis Sardegna kahekohalistes tubades
 • 7 hommikusööki, 7 õhtusööki hotellides
 • Kavas kirjeldatud väljasõidud, k.a. praamipiletid La Maddalenale
 • Sissepääs korgimuuseumi, hiiglaste parki, Bosa kindlusesse ja Barumini nuraghi.
 • Eestikeelse giid-reisisaatja teenused terve reisi vältel
 • Maalehe piknik

TASUMINE:

 • Esimene sissemakse 350 € ulatuses tuleb tasuda broneeringu kinnituseks nädala jooksul.
 • Ülejäänud osa tuleb tasuda hiljemalt 22.07.2021.

TÜHISTAMINE:

 • Kui reisimine pole Covid-19 tõttu septembris võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist lähtuvad tingimused.
 • Reisi tühistamisel omal soovil kuni 30. maini 2021  peetakse kinni bürookulud 18 €.
 • Reisi tühistamisel 01.06.–22.07.2021 ettemaksu 350 € ei tagastata.
 • Alates 23. juulist on tühistamistasu 100%.
 • Nimevahetus tasuta kuni 25. august.

OLULINE LISAINFO:

 • Infoleht saadetakse nädal enne reisi
 • Rühma suurus minimaalselt 30, maksimaalselt 40 reisijat
 • Bussikohad registreerumise järjekorras
 • Reisi ametlik keel on eesti keel
 • Ilm: septembri keskmine päevane temperatuur Sardiinias on 22 °C (kõrgeim 26 °C ja madalaim 17 °C)
 • Kell: 1 h meist taga
 • Reisidokument: Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba. Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardi kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument.
 • Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
  Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas, üks pagasiühik maksimumkaaluga 23 kg
  Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku mõõtudega kuni 23 x 40 x 55 cm ja ühe ühiku mõõtudega kuni 30 x 40 x 10 cm kogukaaluga kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid.
 • Kui ilmad on ilusad, teeme lisaks ujumis- ja rannapeatusi ning vajadusel jätame mõne vähemtähtsa linnakese kavast ära!
 • Sissepääsude hinnad võivad veidi muutuda, hetkel on aluseks võetud üleeelmise hooajad hinnad.
 • Soovitame osta reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga.
 • Palun tutvuge GoTravel ASi poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: http://gomaailm.ee/reisitingimused/
 • Reisi korraldab Go Travel. Lisainformatsiooni saab emailil maaleht@gotravel.ee või telefonil 6310 126.
 • Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu.

Teave ohutumaks reisimiseks:

Vastutustundlik reisimine koroonakriisi ajal ning reisijate turvalisus on meile jätkuvalt esmatähtis – jälgime eelkõige, et reisimine oleks võimalikult ohutu ning kõik kaitstud ja hoitud. Oleme igapäevaselt ühenduse oma usaldusväärsete ja pikaajaliste välispartneritega ja jagame ka teiega info uute turvameetmete kohta, mida rakendatakse lennujaamades, transpordis ja hotellides.  

 • Go Traveli koostööpartner Salva Kindlustus pakub COVID-19 tervisekindlustuse kaitset, loe lähemalt SIIT
 • Välisministeeriumi Reisi Targalt tingimused Itaalias leiad SIIT
 • Euroopa Liidu veebileht koroonaviirusega seotud turismiteabe kohta avaneb SIIT
 • Tallinna Lennujaama ohutusmeetemetest leiate SIIT
 • Lennufirma Air Baltic tervisemeetmed ohutuks reisimiseks, mille leiad SIIT

REISIKAVA:

Sitsiilia järel suuruselt teine Vahemere saar Sardiinia pakub ennekõike metsikut ja ürgset loodust ning kauneid liivarandu. Orgudes laiuvad lõputud sidrunisalud vahelduvad nukumajadega tillukeste küladega. Sardiinia on otsekui üks suur 3D-maal, kus loodus ning inimesed ei püsi raami sees paigal, vaid liiguvad. Aastast 1948 on Sardiinia Itaalia autonoomne piirkond ning tema ajalugu on pikk ja kirju. Mitmed siinsed linnad, sh praegune pealinn Cagliari, on rajatud 8. sajandil enne Kristust foiniiklaste poolt. Mõne aja pärast võtsid siinmail võimust kartaagolased, seejärel roomlased. Viimaste võimu all hakkas saarel domineerima ladina keel, millest hiljem kujunes sardiinia keel, mis on tänaseni kasutusel paralleelselt itaalia keelega. Roomlaste järel kujundasid saare ajalugu bütsantslased, pisalased ja seejärel tervelt 400 aasta vältel hispaanlased. Seega leidub saarel jälgi ning ajaloomälestisi neist kõigist.

1. PÄEV LEND TALLINN–RIIA–OLBIA

Lennud Tallinn – Riia kell 9.35–10.25 (muudetud 01.06.2021) ja Riia – Olbia kell 15.20–17.40 (Air Baltic)
Bussisõit lennujaamast hotelli.
Majutus viiel järgneval ööl Olbia hotellis.
Õhtusöök hotellis. Esmatutvus Olbia linnaga.

2. PÄEV TEMPIO PAUSANIA–CASTELSARDO (bussisõit 200 km)

Peale hommikusööki alustame sõitu Tempio Pausania suunas. Calangianoses külastame korgimuuseumi.Peatused teel imetlemaks maastikku. Jalutuskäik Tempios: raekoja plats ja katedraal. Jätkame Castelsardo suunas läbi Doria oru. See kaluriküla asub mäetipus, mille külastajaid võlub ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega kui ka linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme. Jalutuskäik ajaloolises keskuses. Väike peatus tagasiteel Elevandikivi juures.
Õhtusöök hotellis.

3. PÄEV COSTA SMERALDA–LA MADDALENA–PORTO CERVO (bussisõitu u 120 km)

Peale hommikusööki sõit Arzachena suunas. Coddu ’Ecchiu hiiglaste haudade vaatamine. Jätkame sõitu Palausse piki panoraamset teed. Kuulus Costa Smeralda – Smaragdirannik. Jõuame Capo Testa ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed. Laevasõit saarele La Maddalena, mis on suurim umbes 20 saarekesest koosnevas arhipelaagis. Kõikides neist on suurepärane rand ja kristallselge vesi. Külastame väikelinna. Vaba aeg lõunatamiseks ja jalutamiseks. Tagasipöördumine maismaale. Väike peatus Porto Cervos, jalutame kunstnike ja rikaste lemmikpaigas, Porto Cervo sadamakülas.
Õhtusöök hotellis.

4. PÄEV CAPO CACCIA–ALGHERO (bussisõitu u 160 km)

Peale hommikusööki väljakirjutamine hotellist ja sõit läänerannikule.

Teel vaatame romaani stiilis Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut ning seal asuvaid suurepäraseid freskosid.
Teeme esmatutvuse Alghero linnaga ning jalutame müüridega ümbritsetud hispaaniapärases vanalinnas, kus on kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür.

Vaba aeg lõunatamiseks Alghero vanalinnas ning rannamõnude nautimiseks. Soovijatele laevasõit Sardiinia kõige põnevamasse looduslikku kohta – Capo Cacciasse, kus imetleme fantastilisi suurte avaustega kaljusid, millest kuulsaim on Neptunuse koobas.

Õhtusöök hotellis, kuhu jäädakse kaheks ööks.

5. PÄEV VABA PÄEV

Hommikusöök hotellis.

Vaba aeg puhkamiseks, Algheros on võrratud liivarannad.
Õhtusöök hotellis.

6. PÄEV ALGHERO–BOSA–PAULILATINO–ORISTANO–BARUMINI–CAGLIARI (bussisõitu u 260 km)

Hommikusöök ja väljakirjutamine hotellist.

Sõidame mööda maalilist rannikuteed Algherost lõuna suunas ning meile avanevad hunnitud vaated Vahemerele ja meid ümbritsevale loodusele. Suundume Temo jõe kaldal paiknevasse Bosa linnakesse piki mereranda lookleval panoraamsel teel. Bosa vana ja ajalooline keskus köidab meie meeli oma pastelsete toonide, munakivisillutisega tänavate, kirikute ning keskaegse Malaspina kindlusega. Vaatame Serravalle lossi, San Pietro kirikut ja katedraali. Teeme meeleoluka jalutuskäigu linnas ning naudime kohalikku atmosfääri ning linnaelanike toimetamisi. Uudistame Anghelu Ruju 3. sajandist eKr pärinevat nekropoli.

Jätkame teekonda lõuna-Sardiiniasse. Peatus Paulilatinos, et vaadata pühasid Santa Cristina kaeve. Jätkame teed Santa Giusta poole imetlemaks vaimustavat romaani stiilis kirikut. Lõuna teel. Sõidame Baruminini: see linn on tuntud arheoloogilise kompleksi Su Nuraxi ehk nuraghide (suured ümmarguse põhiplaaniga ning ülevalt kitsenevad kiviehitised, mida kasutati elamutena või kindlustena) poolest, mille ajalugu ulatub pronksiaega, u 1600 aastat e.m.a. Võimalus lõunatamiseks. Barumini nuraghid on kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimistikku.

Majutus kahel järgneval ööl Cagliari hotellis.
Õhtusöök hotellis.

7. PÄEV NORA (bussisõitu u 80 km)

Peale hommikusööki Cagliari ajaloolise keskuse külastamine: keskaegne vanalinn ja Santa Maria katedraal. Selle lähedal kõrgub Torre dell’Elefante torn, nagu ka San Pancrazio, St Saturno kirik ja Umberto I terrassid.

Vaba aeg lõunatamiseks Marina sadamaäärses linnaosas, kus hulgaliselt butiike ja kohaliku koloriidiga restorane.

Peale lõunat ekskursioon Norasse, kus on suurim Sardiinia Rooma-aegne muistis: amfiteater oma mosaiikidega.

Tagasiteel hotelli läbi Poetto, kus on vaimustav valge liivaga rand ja Molentargiuse laguun.

Õhtusöök hotellis.

8. PÄEV CAGLIARI–GAVOI–ORGOSOLO–SU GOLOGONE–OLBIA (bussisõitu u 320 km)

Hommikusöök ja väljakirjutamine hotellist.

Suundume tagasi põhja poole, mägisesse Nuoro provintsi. Mägine Barbagia on Sardiinia saare kõige maalähedasem piirkond, kus tegeldakse põllumajanduse ja karjakasvatusega. Siin paikneb saare kõige kõrgem mäetipp Punta La Marmora (1833 m). Peatume kaunis Gavoi linnakeses ning imetleme vanalinna, mille käänulised tänavad on ääristatud kohalikust graniitkivist ehitatud majakestega. Külastame pisikest pagaritöökoda, kus soovijad saavad krõbedat ja õhukest carasau lapikleiba, salaamit ning veini proovida. Edasi viib tee meid mägisesse Orgosolo külla, mille rivaalitsevad pereklannid on ajast aega karjakasvatusest elatunud. Seejärel läheme vaatama kuulsaid Orgosolo seinamaalinguid, millega on üle kogu linna kaetud nii maju, müüre kui ka kaljusid. Külastame kas Mamoiada maskimuuseumi, kus eksponeeritakse nii Sardiinia saare kui ka mitmete Vahemeremaade karnevalimaske või sõidame Su Gologone allikateni, mis asuvad Supramonte di Oliena jalamil (sõltuvalt ilmast).

Kella 16 paiku jõuame lennujaama.
Lennud Olbia – Riia kell 18.20–22.30 ja Riia – Tallinn kell 23.10–23.59 (Air Baltic)