Ainulaadne Tai elamusreis

Surini saared ja meremustlased

Meie eripärane seiklusreis viib Sind Taisse, meremustlaste juurde. Kuulsad oma vabasukeldumise ja erilise vee all nägemise võime poolest, veetsid meremustlased ehk mokenid sadu aastaid järjest mitmeid kuid merel oma “kabangis” (majapaat), purjetades Surini saarte vahel ning kaubeldes köögiviljade ja teraviljasaagiga. Pärast 2004. aasta tsunamit, mis hävitas praktiliselt kõik majapaadid, kaovad vaikselt mokenite traditsionaalsed kombed, kuna nüüd on nad sunnitud elama maismaal ja kohanema täiesti uute eluviisidega. Meie giid Greg Simmons, kes on mokeneid pikalt jälginud, filminud ning nende kultuuri jäädvustanud, aitab heita personaalset ja sügavat pilku nende meremustlaste kiiresti kaduvasse maailma.

See ainulaadne seiklus muudab Sinu maailmapilti! Mõnikord lükkab see reis Sind oma mugavustsoonist välja ja mõnikord hellitab kõiki Sinu meeli aga Go Travel lubab: see üks-kord-elus kogetav reis on  u n u s t a m a t u!

📖 Loe meremustlaste kohta GO Reisiajakirjast (3/2020, autor Rene Satsi) SIIN

________________________________________

REIS: 20.–28.02.2022

KORRALDAB: Go Travel
REGISTREERUMINE: kuni kohti jätkub
ALGUSPUNKT: Ranong
LÕPPPUNKT: Phuket
KESTVUS: 8 ööd
KEEL: reis on inglise- ja eestikeelne
GIID: Greg Simmons (loe Gregi kohta lähemalt siit)
REISIJUHT: Laose ökoturist Rene Satsi
RÜHM: minimaalselt 4, maksimaalselt 12

NB! Tai pealinnast Bangkokist Ranongi ja Phuketist Bangkoki tagasi jõudmiseks on erinevaid, lihtsaid ja taskukohaseid viise. Konsulteeri Go Traveli reisikonsultandiga või küsi nõu reisijuht Rene Satsi käest otse: rene.satsi@go.ee; WhatsApp: (353)86 1992 602 Samuti küsi soovitusi, kuidas enne või pärast reisi toimumist omal käel Tais puhkust pikendada! Aitame Sind meeleldi!

HIND al 1899 €

HINNAS SISALDUB

 • hommikusöögid;
 • lennujaamatransfeerid;
 • majutus;
 • transport reisi jooksul (buss, taksod, tuk-tuk, katamaraan, kiirkaatrid, traktor saarel);
 • eestikeelse reisisaatja teenused;
 • kohalike giidide teenused;
 • sissepääsud rahvusparkidesse;
 • joogivesi kogu reisi vältel.

HINNAS EI SISALDU

 • toitlustamine v.a hommikusöögid;
 • reisikindlustus;
 • lennupiletid Tallinn–Panong (küsi pakkumist reisiguru@gotravel.ee);
 • lennupiletid Phuket–Tallinn (küsi pakkumist reisiguru@gotravel.ee);
 • võimalikud kohapealsed lisakulutused ja atraktsioonid, mida klient soovib külastada ja mida on võimalik programmi lisada.

TASUMINE

 • 500 € tuleb tasuda 7 päeva jooksul broneeringu kinnituseks
 • ülejäänud summa koos kõikide lisadega tuleb tasuda hiljemalt 20.01.2022

TÜHISTAMINE

 • Reisi tühistamisel kuni 20.09.2021 peetakse kinni bürookulud 100 €
 • Reisi tühistamisel 21.09.–31.12.2021 ei tagastata ettemaksu 500 €
 • Alates 01.01.2022 on tühistamistasu 100% st raha ei tagastata
 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. Vormista kindlustus SIIN
 • Palun tutvuge AS GoTravel poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega SIIN

REISIDOKUMENT

 • VIISA: Eesti kodanik saab viisa piirilt, riiki saabudes. Viisa saab vaid kehtiva passi esitamisel. ID kaart Tais ei kehti. Viisa saamiseks tuleb lennujaamas täita ankeet, kuhu märkida reisi eesmärk ning esimene ööbimiskoht riigis. Ööbimiskoht kinnitatakse eelnevalt reisijuhiga. Viisa saamise protsess on lihtne ja küsimustevaba. Viisa antakse 30 päevaks ning see on Eesti kodanikule tasuta.
 • PASS: pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõpukuupäeva!

LISAINFO

 • Ilm: reisid toimuvad vihmavaesel ajal. Keskmine temperatuur päeval on +28 kraadi. Äärmiselt oluline on tarbida piisavas koguses vett! Temperatuur võib päeva tipphetkel ulatuda 35 kraadinini või isegi rohkem ning dehüdratsioon ei hüüa tulles!
 • Ajavahe Eestiga: 5 t
 • Majutus: lihtsakoelised aga elementaarsete mugavustega majutuskohad (2 ja 3 tärni hotellid). Kaks ööd veedame mokentite juures telkides.
 • Kohalik transport: kohalik buss, tuk-tuk, katamaraan, kiirpaat. Võimalikud sõidud puust kalamehepaadis
 • Reisi füüsiline koormus: kerge
 • Reisi stiil: sobib nii heas kui mitte kõige paremas füüsilises vormis olevatele inimestele. Mõõdukalt kõndimist ja ujumist. Alati võib ühest või teisest füüsiliselt atraktsioonist loobuda, midagi ei ole kohustuslik! Reisijuht ja giid vastutavad selle eest, et soovi korral leitakse kliendile asendustegevus.
 • Vaktsineerimine: Tais kohustuslikku vaktsineerimist ei nõuta. Samuti ei liigu grupp malaaria ohu ajal ega aladel. Soovituslikud vaktsiinid on samad, mis igal pool Kagu-Aasias. Täpsema info saamiseks soovitame pöörduda oma perearsti poole.
 • Reisikott: kõige mugavam on reisida selja- või spordikotiga (mitte suure kohvriga), sest liigume ringi väikese bussi ning pisikeste paatidega, kus reisikohvriga on ebamugav ümber käia (ebamugav aga mitte võimatu!). Kaasas peaks kindlasti olema üks kerge väike selja- või õlakott, kuhu saab pakkida lühematel käikudel ja džunglis vajaminevaid esemeid – kaamera, veepudeli, päikesekreemi ja rätiku.
 • Reisikoti sisu: asju soovitame reisile kaasa võtta võimalikult vähe – palju neid Laoses vaja ei lähe. Riideid saab kiiresti ja korralikult lasta pesta reisi keskel igas hotellis.
 • Võta kaasa: asju proovi reisile kaasa võtta võimalikult vähe! Riideid (t-särke, lühikesi pükse) saab kiiresti pesta lasta reisi keskel. Võta kaasa päikesekreem, päikeseprillid, reisiapteek (kõhulahtisuse vastased tabletid, samuti valuvaigistid ning palavikutabletid ja plaastrid, NB! Kui Sul on kroonilisi haigusi või tervise vaevusi enne reisi, siis ära unusta ka oma tavapäraseid ravimeid ning palun teavita reisijuhti, kes saaks sellega reisi jooksul (konfidentsiaalselt) arvestada), taskulamp (sobib ka telefoni oma aga nii koobastes kui öösel on kõige mugavam ja praktilisem pealamp), fotoaparaat (imeilusaid saarte ja merevaateid on kohe kindlasti vaja jäädvustada!), reisikindlustus (meditsiiniabi + reisitõrge), pass ja pangakaart (raha saab vajadusel välja võtta sularahaautomaadist), koopiad passist ning muudest dokumentidest, hea raamat (jõudehetki tuleb ikka ette, kui sa neid soovid), täispuhutav kaelapadi, kui olemas (mugav lennusõidul, kuna lennud on pikad), kõrvatropid (saarte peal võivad ööune rikkuda kas huilgavad gekod või kella mitte tundvad kuked).
 • Riided:  meie reisi ajal on soe/kuum temperatuur, seega võta kaasa mugavad jalanõud (hea on kasutada juba sisse kantud jalatseid), müts kaitseks päikese eest ja päikeseprillid, ujumisriided, sandaalid või plätud, õhuke matkarätik või sarong-tüüpi lina (kerge ja praktiline asi ka liiva peal istumiseks, pea- või õlgade katteks, hõlstiks, akna katteks eredama päikese eest jne).
 • Raha: reisiraha ei ole vaja sularahas kaasa võtta. Vajadusel saab raha võtta sularahaautomaatidest.
 • Internet: Tais on meie majutustes igal pool interneti võimalus. Kuna aga elektrikatkestused on Tai saartel tavapärased, siis soovitame inimestel, kel tööasjus interneti kindla peale vaja, osta saabudes lennujaamast odav taskuruuter.

REISIKAVA

1. päev

Kõik osalejad peavad saabuma Ranongi lennuväljale (UNN) enne kella 12.30. Võtame grupi lennujaamas vastu ning sõidame lahtise taksoga edasi Ranongi kai juurde, kust väljub parvlaev Koh Phayam’le. Parvlaevaga sõit võtab umbes kaks tundi ning need kaks tundi on ideaalsed fotosessiooniks, millega koju jäänud sõbrad-sugulased surmavalt kadedaks ajada. Mereäärsesse majutusse saabumisel võtavad osalejaid vastu suupisted ja palavale ilmale vastavad karastusjoogid. Troopiline seiklus on alanud. Ülejäänud pärastlõunal on võimalik rannas lõõgastuda ja lõdvestuda. Käime ujumas, külastame rannabaare (PÄRAST ujumist!, tutvume oma giidi ja reisijuhiga ning kuulame soojas õhtus esimesi põnevaid reisilugusid. Ööpimeduses võib randa mööda jalutada kohalikku reggae baari ja nautida lainete laksumise ja Chang õlu saatel kariibimere rütme. Koh Phayam ei ole väga lärmakas peosaar nagu paljud Tai saared ning õhtu atmosfäär on mõnusalt intiimne.

2. päev

Hommik on “vaba”, võimaldades soovijatel kaotatud unes järele jõuda ja erineva ajaga kohaneda. Kellel juba hommikul aga uni silmast läinud: läheme ujuma ja proovime väikestel lainetel surfamist. Pärast maitsvat kohalikku lõunat võtame ette meeldiva jalutuskäigu läbi džungli Kohkenhami külas asuvasse mokenite asustusse, et saada esimene interaktiivne kogemus nende inimeste endi ja nende unikaalse kultuuri kohta. Meie suurepärane giid ja kohalik asjatundja Greg juhendab rühma läbi mokenite ajaloo ja viiside, kuidas nad kohanevad maal elamisega. Proovime, kuidas mokeni lastel inglise keele õppimine läheb. Uurime mokenite käsitööd. Vähese õnne korral kohtame ekstsentrikust Austraalia misjonäri, kes külakeses juba kümme aastat elab ning mokenite elutegevust korraldada aitab. Esimene kogemus mokenitega on väga isikupärane, sest see ei ole küla, kus turist regulaarselt käiks. Matk mereäärsesse majutusse õhtusöögiks viib meid tagasi teisi radu pidi. Külastame kummipuuistandust ja vaatame, mida kõike džunglil veel meile pakkuda on. Veel enne majutusse jõudmist läheme ja mekime Tai Kõige Paremat Magustoitu – aga psst! see on üllatus. Ülejäänud õhtu on vaba muljetamiseks, ujumiseks ja miks mitte ka tutvumiseks uute ja huvitavate inimestega!

3. päev

Hommikul, pärast väikest päikesevanni otse rannal, roomame kentsaka traktormonstrumi kastis mäkke, et ühes erilises söögikohas nautida ülevaadet saarest ning samuti traditsionaalset Tai pardisuppi (taimetoitlastele on loomulikult teine valik, kuid meie külastatav, hingematva vaatega platvorm-restoran on kuulus just oma pardisupi poolest). Pärast lõunat läheme tagasi majutusse, pakime kotid ja siirdume muulile. Grupp võtab kiirlaeva (omaette tuuline ja vahva kogemus!) mandrile, millele järgneb kohalik buss Kura Burisse – stardipaik suurejoonelistele Surini saartele. Õhtu Kura Buris saame ringi jalutada, uurime ümbrust, sööme õhtusöögiks midagi põnevat ja varume kõike, mis võiks olla vajalik Surini saartel viibimise ajal.

4. päev

Pärast hommikusööki kohtub rühm kohaliku tõlgi/giidiga, kes Surini rahvuspargis meie ametlikuks juhiks ning aitajaks on määratud. Räägime läbi, mis meid kultuuriliselt ees ootab. Seejärel järgneb pooletunnine sõit kiirpaadiga Surini saartele. Tegevused algavad kohe sellel päeval ja sisaldavad snorgeldamist merikilpkonnade ja võimalik, et ka haidega (mitte nendega, kes inimesi lõunaks söövad!).
Kohtumine mokeni muusikute ja šamaanidega, uurime nende küla ja seda ümbritsevaid džungleid. Džunglirajad ja kohalik giid tutvustab meile loodust. Kavas on muusikalised etteasted, loengud ja palju muud. Magame rannaliival, selge taeva ja tähtede all, mokenite telklaagris.

5. päev

Järgmisel päeval järgneb eelmises peatükis märgitud tegevuste nimekiri. See, mida täpselt ja millises järjekorras teeme, sõltub grupist. Grupp ise määrab päevased tegemised ja tempo ning midagi huvitavat, põnevat ja mõnusat ei jää tegemata! Naudime saareelu, imeilusat ilma ja kohalikke sööke täiel rinnal! Teeme soojas ja soolases vees grupiga närve kõditava ööujumise. Teinegi öö saarel möödub telgis. Sellel ajal saartel vihma ei saja ning küljealune on hommikul kuiv.

6. päev

Hommikul uurime veel natukene randu, snorgeldame, ujume ning naudime ülejäänud kava, mis mokeneid puudutab. Kui alus just kuskile ära lohistatud ei ole, saame tutvuda ainukese originaalse mokenite laev-elamuga, mis tsunaamist imekombel terveks jäi. Lõuna ajal siirdume kiirpaadiga uuesti Kura Burile, kus veedame lõbusa õhtu ja öö.

7. päev

Pärast hommikusööki ootab meid bussireis (u 3 t) Phuketi linna. Seal seame ennast hotellis sisse ja naudime pärast aktiivseid tegevusi lõõgastavat massaaži (soovi korral ka mitte-nii-lõõgastavat traditsioonilist Tai massaaži) ning uurime, mis Phuketi linnas huvitavat ja eripärast vaadata on, mis tavaliselt turisti silma eest varjatuks jääb. Kes soovib, võib loomulikult ka külastada randa. Õhtul hotellis on mõnus teha reisist kokkuvõte, küsida giidi käest viimased küsimused, vahetada kontakte ja sobrada läbi tehtud fotod. Hilisõhtul läheme ja teeme tutvust Phuketi ööeluga. Meie õhtune giid on kohalik preili, kes meid Tai kultuuri tagamaadele juhatab. Kokteil katusebaaris sumedas öös  – nii lõppeb meie reisi viimane õhtu.

8. päev

Olenevalt inimeste lahkumise kellaajast organiseerime vastavalt kliendi soovile tegevust linnas, rannas või lausa mere peal. Individuaalne trantsport vastavalt vajadusele kas lennu- või bussijaama. Sellega on meie mokenite reis ametlikult lõppenud. Aga ega sellest pole midagi: varsti jälle mõnele uuele Go Traveli elamusreisile!

NB! Programm iseenesest on laiem, kui eelnevalt lahti kirjutatu. Atraktsioone ja kavandatut on rohkem, kuid olukorrad võivad muutuda – midagi võib ära jääda, midagi huvitavat jälle ootamatult tekkida. Segaduse vältimiseks kirjutasime programmis välja vaid kindlamad asjad. Las kõik muu jääda meeldivaks üllatuseks!

 

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu.