Maakodu aiareis Inglismaale

Grupireis toimub 14.–21.06.2022

Hind al. 1650 €/in.

VIIMASED 2 KOHTA!

Maakodu aiareis 14.–21. juunil viib aiahuvilisi läbi maailmakuulsate Inglismaa eri ajastute aedade ja kaunite traditsiooniliste külade Inglismaa lõunaosas. Iga ajastu tõi aiakujundusse uusi mõtted ja elemente, mida Inglismaa aedades tänase päevani säilitatakse või endisel kujul taastatakse.

Reis toimub: 14.–21.06.2022

Reisi korraldab: Go Travel

Giid: Aiareisi giidiks on Anneli Saluste, kes oma suurt kirge inglise aiastiilide ja aedade vastu heameelega Maakodu lugejate – aiahuvilistega jagab. Maakodu lugejad väärivad ainult parimat ja seetõttu on Anneli aiareisi jaoks välja valinud inglise suurimate aiakujundajate parimad meistriteosed: kõige vanem, romantilisem, suursugusem aed, kõige kaunim klassikaline aed, maastikuaed, maa-aed, veeaed, roosiaed, ajalooline köögiviljaaed, kõige parema taimekollektsiooniga aed. Anneli on ka pühendunud hobiaednik oma suures maa-aias.

HIND:

 • 1650 € ööbimisega kahekohalises toas
 • 2035 € ööbimisega ühekohalises toas

HIND SISALDAB:

 • edasi-tagasi lennupiletid (sh lennujaamamaksud, äraantav pagas)
 • 7 ööd majutust korralikes 3* ja 4* hotellides kahekohalistes tubades
 • 7 sooja buffee hommikusööki
 • 7 õhtusööki hotellides
 • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel
 • väljasõidud mugavustega bussiga
 • sissepääsud järgmistesse paikadesse: Hampton Court Palace loss ja aed, Hook Norton Brewery, Hidcote, Blenheim Palace, Buscot park, RHS Garden Rosemoor, Babbacombe Model village, Eden Project, West Dean Gardens, RHS Wisley Garden

TASUMINE

 • Ettemaks 25% tuleb tasuda 7 päeva jooksul broneerimise hetkest
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda 25. aprilliks 2022.
 • Kui broneerimine toimub peale 25. aprilli, siis tuleb tasuda täissumma 3 päeva jooksul.

TÜHISTAMINE

 • Kui reisimine ei ole Ukraina sõjategevuse või COVID-19 tõttu juunis võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist tulenevad tingimused.
 • Reisi tühistamisel omal soovil kuni 24. aprillini 2022 peetakse kinni ettemaks. Alates 25. aprillist on tühistamistasu 100%.
 • Palun tutvuge GoTravel AS korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: https://gotravel.ee/reisitingimused/.

VIISA JA REISIDOKUMENT

 • Eesti kodanikud saavad Suurbritanniasse reisida viisavabalt, pass peab kehtima kogu reisi vältel (ID-kaardiga ei saa reisida).
 • Alates 18.03.2022 on Suurbritannias kõik Covid piirangud eemaldatud.

LENNUINFO

 • Lennud toimuvad airBalticu liinilendudega. Hinnas on nii käsipagas kui äraantav pagas mõlemal suunal.
  • Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas, üks pagasiühik maksimumkaaluga 20 kg.
  • Käsipagas: reisija tohib lennukisalongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku mõõtudega kuni 23 x 40 x 55 cm ja ühe ühiku mõõtudega kuni 30 x 40 x 10 cm kogukaaluga kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid.
 • Toitlustus lendudel soovi korral lisatasu eest.

REISIKINDLUSTUS

 • Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.
 • Salva Kindlustuse AS on meie pikaajaline partner, kes pakub COVID-19 kaitset ning kuni miljoni euro suurust katet tervisekindlustusele.
 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse Salval: hüvitavad COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 €). Samuti katavad lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 € eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine. Reisitõrke alusel hüvitavad kasutamata reisipaketi maksumuse juhul kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 viirus enne reisi Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud.
 • Reisikindlustuse hind reisiperioodiks. Piirkond Euroopa, maksimaalsed hüvitismäärad reisija kohta: meditsiiniabi 50 000 €, reisitõrge 1750 €, pagasikindlustus 300 €. Poliisi hind 19–29.a reisijale 52 €; 30–69.a reisijale 62 €; 70–79.a reisijale 114 €; üle 79.a reisijale 172 €.
 • Vormistamine lisateenusena, soovist palun teatada broneerimisel, vajalik isikukood.

MUU INFO

 • INFOLEHT saadetakse hiljemalt nädal enne reisi.
 • Tegemist on Maakodu erireisiga, klubiliikme hind kehtib ka tema kaaslasele.
 • Rühma suurus – minimaalne reisijate arv 27, maksimaalne 35.
 • Reisi ametlik keel on eesti keel.
 • Ilm: juuni keskmine päevane temperatuur Edela–Inglismaal on 21C ja öine 13C
 • Aeg: ajavahe Eestiga 2 t, Suurbritannia kell on meist taga.
 • Elekter: pistikupesad on erinevad Eestis kasutatavatest, adapter vajalik.
 • Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu.
 • Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: http://gomaailm.ee/reisitingimused/.
 • Registreerumine ja info maakodu@gotravel.ee kuni kohti jätkub.

Reisikava

14.06.2022   

Kl 14 kogunemine Tallinna lennujaamas Lennart Meri Bareljeefi all. Otselend Tallinn–London 15:55–17:00 (Air Baltic, lennuaeg 3 tundi). London Gatwick lennujaamast bussisõit hotelli (Holiday Inn London Shepperton või sarnane). Majutumine tubadesse ja õhtusöök hotellis

15.06.2022   

Hommikusöök hotellis.

Reis algab maailmakuulsa 500-aastase Hampton Court Palace lossi ja aia külastusega. Lossis elasid Henry VIII, tema naised ja lapsed, sealhulgas kuninganna Elizabeth I. Lossiaed vaimustab külastajaid 1702. aastal rajatud ja nüüdseks originaalaia ja –taimede järgi taastatud klassikalise aiaga, tohutu hekilabürindi, kauni roosiaia, viinapuuaia ja suure 18. saj. aia järgi restaureeritud ja kujundatud köögiviljaaiaga.           

Õhtupoolikul saab jalutada Oxfordi ülikoolilinnas. Oxfordi kesklinnas domineerivad inglisekeelse maailma vanima ülikooli Oxfordi (rajatud 12. sajandil) kolledžihooned. Lisaks ajalooliste hoonete imetlemisele on Oxfordis võimalus poodelda Westgate kaubanduskeskuses ning juua kohvi kaubanduskeskuse katuseterrassi kohvikus, nautides imelist vaadet Oxfordi ajaloolistele ehitistele.

Sõit Oxfordi hotelli (Hampton by Hilton Oxford või sarnane). Majutumine tubadesse (2 ööd samas hotellis). Õhtusöök hotellis.

16.06.2022 

Hommikusöök hotellis.

Sõidame ringi imeilusa loodusega piirkonnas Cotswolds, mis on kuulus oma maaliliste traditsiooniliste külade poolest. Inimesed on Cotswoldis elanud üle 6000 aasta, kogu maailmas teatakse idüllilisi kivist maamajakesi ja romantilisi külateid. Seda paika on alati armastanud kunstnikud ja kirjanikud.

Külastame inglise traditsioonilist 170-aastast pruulikoda Hook Norton Brewery. Kahetunnisel ringkäigul läbi õllekoja saame giidilt kuulda õllepruulimise ajaloost ning näha, kuidas valmivad erinevad õllesordid ja pärast ringkäiku mõnda neist proovida.  Arts and Crafts aed Hidcote ja Bourton on the Water küla kaudu tagasi Oxfordi.

Õhtul saab jalutada Oxfordi ülikoolilinnas. Oxfordi kesklinnas domineerivad inglisekeelse maailma vanima ülikooli Oxfordi (rajatud 12. sajandil) kolledžihooned. Lisaks ajalooliste hoonete imetlemisele on Oxfordis võimalus poodelda Westgate kaubanduskeskuses ning juua kohvi kaubanduskeskuse katuseterrassi kohvikus, nautides imelist vaadet Oxfordi ajaloolistele ehitistele.

Õhtusöök hotellis.

17.06.2022

Hommikusöök hotellis.

Hommikupoolikul külastame Winston Churchilli sünnilossi Blenheim Palace, mida peetakse barokkarhitektuuri meistriteoseks, ning paleed ümbritsevat aeda, mille ajalugu viib rännakule läbi 300 aasta vältel kujunenud aiastiilide. Lancelot Brown (1716–1783) oli maastikuaia rajaja, kes kujundas 18. saj. Inglismaal maamõisaid ümbritsevaid maastikke. Tema töö üks parimaid näiteid on Blenheim Palace. Lisaks kaunile maastikule vaimustavad suurepärases regulaaraias külastajaid majesteetlikud veeterrassid, hertsogi privaatne itaalia aed, rahulik salaaed oma peidetud aaretega, uus Churchilli memoriaalaed ja kaunis roosiaed. Palees saab oma silmaga näha suursuguseid ruume ning tähtsamaid ja suuremaid kunstikollektsioone Euroopas – portreesid, mööblit, skulptuure ja gobelääne.

Õhtupoolikul läheme Buscot Parki, mille aedu, parkmetsa ning veekogusid on kujundatud juba üle 200 aasta. Aia pärliks on inglise üks kaunimaid veeaedu, mille rajas 1904.a. oma aja juhtiv itaalia regulaaraedade kujundaja Harold Peto. Veeaed on suurepärane näide itaalia regulaaraia ja inglise maastikuaia ebatavalisest “abielust”

Cotswoldi kaunite külade Bilbury ja Castle Combe kaudu sõit Bristoli hotelli (Mercure Bristol Holland House Hotel and Spa või sarnane), majutumine tubadesse.

Õhtusöök hotellis.

18.06.2022

Hommikusöök hotellis.

Hommikupoolikul külastame RHS Garden Rosemoor. Õhtupoolikul külastame kogu Euroopas hinnatud mudelküla Babbacombe Model village, mille 424 reaalse ehitise minivarianti esindavad erinevate ajastute arhitektuuristiile ning kujutatud on ka kõigile tuntud monumente, näiteks Stonehenge. Imelises auhinnatud miniaias on sadu erinevaid taimeliike, sh lilli, põõsaid ja puid. Suvelilled muudavad mudelaia eriti värvikaks ja visuaalselt nauditavaks.

Sõit Teignmouth’i hotelli (Cliffden Hotel või sarnane), majutumine tubadesse.

Õhtusöök hotellis.

19.06.2022

Hommikusöök hotellis.

Külastame Cornwallis kaasaegset eriilmelist botaanikaaeda Eden Project, mida nimetatakse liialdamata paradiisiks maa peal või kaheksandaks maailmaimeks.  Maailma suurimas kasvuhoones ehk bioomis saab avastada troopiliste vihmametsade taimi; vahemerelise kliima bioomis leiate end apelsini- ja oliivipuude vahelt ning välibioomis parasvöötme kaasaegsetes aedades. Kokku on Edenis ligi kaks miljonit taime, mitmeid näituseid ja õpitubasid.

Sõit Bournemouth’i hotelli (Ibis Styles Bournemouth või sarnane), majutumine tubadesse.

Õhtusöök hotellis.

20.06.2022

Hommikusöök hotellis.

Külastame West Dean Gardens. Sõit Brightoni hotelli ﴾Ibis Brighton City Centre Station või sarnane) majutumine tubadesse.

Õhtusöök hotellis.

21.06.2022 

Hommikusöök hotellis.

Külastame Kuningliku Aiaseltsi aeda Wisley Garden, mille erinevalt kujundatud aiaruumidest  ammutavad inspiratsiooni inglise aednikud ning mille salajased sopid ja avatud vaated pakuvad igal käänakul uusi elamusi. Maailmakuulus taimede kollektsioon on kujunenud enam kui 100 aasta vältel ning tohutu aed pakub aiahuvilistele praktilisi aiakujundusideid  ja –võtteid. Kaasaegsetest suurtest aiakujundajatest on Wisley aeda oma jälje jätnud ka Piet Oudolf, kelle 1980ndatel kujunenud stiil peegeldab “aasa”, kus taimi on sobitatud loodusmaastikele omasel viisil.

Bussisõit Gatwicki lennujaama.

Otselend London–Tallinn 17:45–22:30 (Air Baltic)